تبلیغات
علیرضا حقیقی - مصاحبه!!!!!
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : مریم
پیوندها
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
علیرضا حقیقی
دوشنبه 18 آذر 1392 :: نویسنده : مریم
سلام!
خوبین؟

قبل از هرچیزی  تسلیت میگم به کاپیتان اسبق پرسپولیس وتیم ملی اقای عابزاده که در غم پدرشون در سوگ نشستن.
امیدوارم خدا بهشون صبر بده واخرین غمشون باشه..

944821_481911375262157_496693150_n.jpg

و.....
ای بابا علی چرا بی خبر پاشد رفت!!!!!!!!!!!!!!!من تازه میخواستم برم ببینمش!
یه مصاحبه هم کرده بود توی خبرگزاری فارس:
علیرضا حقیقی پس از گذشت نیم فصل در روسیه با هماهنگی بین دو باشگاه روبین کازان و پرسپولیس به مدت نیم فصل به صورت قرضی به قرمز پوشان پیوست اما به دلیل نیمکت نشینی در پرسپولیس فرصت های زیادی را از جمله تیم ملی و حتی بازی در روبین کازان را از دست داد. حقیقی در بازی دوستانه با راه آهن به دلیل برخی مسائل توسط علی دایی در اختیار باشگاه قرار داده شد تا خداحافظی تلخی را پس از 13 سال حضور در پرسپولیس با قرمز پوشان داشته باشد به همین دلیل با وی گفت وگویی را انجام دادیم که در زیر می خوانید:


ابتدا از اینجا شروع کنیم که واقعا چه اتفاقی افتاد که به پرسپولیس آمدی تا این مسائل برای تو پیش بیاید؟

من هرگز از تصمیمم پشیمان نیستم. خدمت به پرسپولیس را همیشه عاشقانه دوست داشته ام و روزی هم از این تیم جدا شدم که خدا را شکر به گفته خود مسئولان باشگاه توانستم بخشی از مشکلات مالی این تیم را حل کنم و به باشگاه کمک کنم. من وقتی که در ابتدای فصل به روبین کازان رفتم قرارداد خوبی را بستم و خدا را شکر پول خوبی هم به پرسپولیس رسید که این موضوع برای من بسیار خوشحال کننده بود چون همیشه می خواستم به یک نحوی دینم را به پرسپولیس ادا کنم که بخشی از آن را ادا کردم اما مطمئن باشید باز هم مثل یک سرباز طوری به پرسپولیس خدمت می کنم که بقیه دینم هم به این تیم بزرگ ایرانی و هوادارانش ادا کنم.

اما حالا با توجه به قراردادی که با روبین کازان داری شرایط به گونه ای است که در نیم فصل در پرسپولیس نباشی.

من همیشه آرزوی قلبی ام سربلندی پرسپولیس بوده. خودتان امسال می دانید ما یک دفاع فوق العاده عالی داریم. دفاعی که کار کردن و گل زدن را برای هر مهاجمی سخت کرده بود و همین موضوع باعث شد تا ما یک آمار بسیار خوب را در نیم فصل اول در گل نخوردن پیدا کنیم که فکر کنم در تاریخ گذشته قرمز پوشان تا حدود زیادی کم سابقه باشد البته اگر من اشتباه نکنم.

یعنی همین موضوع دلیل نیمکت نشینی تو بود؟

بله اما من از تصمیمی که گرفتم پشیمان نیستم. معتقد بودم که باید خودم را برای یک رقابت بسیار جدی با سایر دروازه بانان پرسپولیس آماده کنم و مشکل خاصی هم نبود بالاخره این هم یک تجربه خوب بود و مطمئن باشید این هم به سایر تجاربمم در فوتبال اضافه شد.

اما با این تصمیمت خیلی ضرر کردی.

بله، سالی که در آن هستیم به جام جهانی منتهی می شود. بالاخره فوتبال همین است بالا و پایین دارد. یک روز برای یک فوتبالیست بسیار خوب است و یک روز بد. سیب را وقتی به بالا پرت می کنیم هزار چرخ می خورد که پایین می آید. فوتبال هم همین است شاید روز بد خود را به من نشان داد اما با وجود سن کمم تجربه لازم را برای کنار آمدن با این موضوع دارم و مشکل خاصی نیست ولی این بار باید خیلی بیشتر بجنبم چون می خواهم به هر قیمتی که شده در جام جهانی باشم.

خیلی ها دوست دارند بدانند چرا از تمرین پرسپولیس کنار گذاشته شدی.

من اخراج نشدم. توسط کادر فنی در اختیار باشگاه قرار گرفتم. مسئله خاصی نبود. اتفاقی در بازی دوستانه با راه آهن پیش آمد که به نظرم کمی سوءتفاهم بود. من همیشه گفته ام عاشق پرسپولیس هستم و خدا آن روز را نیاورد که بخواهم برای این تیم آن هم در شرایطی می خواهد پس از سالها مزه قهرمانی را بچشد حاشیه درست کنم. به همین دلیل پس از اتفاقات اخیر سکوت کردم چون برای من الان سربلندی پرسپولیس و دلخوشی هوادارانش از همه چیز مهمتر است. باز هم می گویم در پرسپولیس با کسی مشکلی ندارم.

ادامه مطلب ...
حتی دایی؟ 
گفتم که با هیچکس مشکلی ندارم و علاقه ای ندارم در این باره حرفی بزنم.

 خیلی سخت بود؟ 
بله واقعا دوست دارید بگویم آسان بود؟ کدام فوتبالیست از نیمکت نشینی مداوم خوشش می آید اما همیشه تمریناتم را انجام دادم و اجازه ندادم تا خلل و مشکلی در کارهایم به وجود آید. هیچ وقت هم سعی نکردم کوچکترین حاشیه ای برای پرسپولیس بسازم و با سکوتم این را ثابت کردم. بازیکنی نبودم که هر روز بخواهم مصاحبه کنم و حرفی بزنم چون برای من موفقیت پرسپولیس مهم بود نه شخص خودم.

اما نیلسون چندین بار در نیم فصل اول به دلیل تیتر های برخی روزنامه ها در حمایت از تو ناراحت شد.
 من در این باره حرفی ندارم. مگر من درباره تیتر هایی که درباره ایشان می زدند ناراحتی نشان دادم؟ و یا روزنامه ای را دستم گرفتم و به علی دایی نشان دادم؟ همان روزنامه ای که با باشگاه پرسپولیس و بازیکنانش رابطه خوب دارد یک روز درباره نیلسون نوشت و یک بار هم برای من یک مطلب نوشت. شما چرا نمی گویید بعد از کنار گذاشتن من چقدر مطلب نوشتند که من اخراج شدم و یا کارهای خوبی را پس از بازی با راه آهن انجام ندادم. آیا واقعا این حق بود؟

 یعنی منظورت این است رسانه ها با تو خوب رفتار نکردند؟
 من به این کار عادت دارم. همیشه سعی کردم انتقاد ها را آویزه گوشم قرار دهم و آنها را یک فرصت برای ترقی خودم تبدیل کنم. این همیشه در دستور کار من بود اما متاسفانه برخی نوشته ها برایم جای سوال داشت. پس از اینکه دیدم خیلی ها برخی مسائل را رعایت نمی کنند از مدیر برنامه هایم خواستم از آنها شکایت کند.

یعنی معتقدی دایی تو را اخراج نکرده؟
 ببینید من با باشگاه روبین کازان قرارداد دارم و در ابتدای فصل با درخواست خود رویانیان و موافقت دایی آمدم تا بازی کنم یعنی به صورت قرضی نه به صورت دائم. چه بخواهم یا نخواهم باید نیم فصل به کازانی ها جواب می دادم همانطور که آنها الان به من اعلام کردند دیگر حق نداری در فوتبال ایران بازی کنی و باید به کازان برگردی. من هم منتظرم تا ببینم چه اتفاقی می افتد. 

یعنی در ایران نمی مانی؟
 فعلا مشخص نیست. چند باشگاه با خود من و حتی رویانیان صحبت هایی را داشته اند اما منتظرم تا بهترین تصمیم را بگیرم. باید ببینم سرنوشتم چه می شود اما می خواهم به هر طریقی که شده بازی کنم چون هرگز دوست ندارم جام جهانی را از دست بدهم. خدا را شکر آنقدر هم آماده ام که اطمینان دارم این شانس را دارم که به جام جهانی بروم. من زمان حضورم در کازان تجارب بسیار خوبی را به دست آوردم که می خواهم آنها را تکمیل کنم.

واقعا اشتباه نکردی از کازان به تهران آمدی؟
 می خواستم فوتبال بازی کنم شاید در نیم فصل اول در کازان بودم سه یا چهار بازی به من می رسید مسئله ای که خود کازانی ها در ابتدای فصل به من گفتند که اگر بمانی می توانی بازی کنی و خودت را به کادر فنی ثابت کنی. بالاخره من باید تصمیم سختی را می گرفتم که سعی کردم جایی بیایم که باز هم در حال و هوای ایران باشم. یک بار گفتم و باز هم می گویم از تصمیمم پشیمان نیستم.

 واقعا مشکل تو با دایی تا حدی بود که کار به اینجاها بکشد؟ 
من خواهش می کنم این پرونده را یک بار برای همیشه ببندیم. من هیچ مشکلی با علی دایی ندارم و به تصمیم ایشان احترام می گذارم. آرزوی قلبی ام این است که پرسپولیس همیشه سربلند باشد. پرسپولیس پتانسیل قهرمانی در فصل جاری را با بازیکنان خوبش دارد و انشاءالله این اتفاق می افتد. من همیشه یاد گرفتم حرمت مربیان خودم را نگه دارم و مطمئن باشید با تجاربی که کسب کردم پای حرفم هستم.

برخی ها می گویند حقیقی حاشیه زیاد دارد؟
 خودتان قضاوت کنید من همیشه در فوتبال این را یاد گرفتم که حرمت ها را نگه دارم اما دوست دارم احترام من کوچک هم نگه داشته شود. من دوست ندارم که همه بخواهند یکطرفه من را بکوبند. شاید برای چندمین بار باشد اما در همین مصاحبه ام می گویم که انشاءالله پرسپولیس با دایی به هدفش خواهد رسید و کوچکترین مسئله و دلخوری از این تیم ندارم.

 پس با این حساب دوباره می توانیم علیرضا حقیقی را مثل همیشه در لیگ برتر و یا تیم ملی ببینیم
پس با این حساب دوباره می توانیم علیرضا حقیقی را مثل همیشه در لیگ برتر و یا تیم ملی ببینیم. همه چیز دست خداست، عزت و ذلت را خدا به آدم می دهد من هیچ وقت نا امید نمی شوم، نخواهم شد و نشده ام. کار خودم را دنبال می کنم و هرچه او بخواهد همان اتفاق می افتد. سرتا پا انگیزه ام تا بتوانم خودم را ثابت کنم. فقط منتظر فرصت هستم ولی باید تصمیمی خوب برای آینده ام بگیرم چون این هفت ماه برای آینده فوتبالی من مهم است. 

نظرت در مورد گروه بندی ایران در جام جهانی چیست؟
 همه تیم ها سخت هستند ما با هیچ تیم کوچکی بازی نمی کنیم آرژانتین، نیجریه و حتی بوسنی در بین 32 تیم جام جهانی هستند و به نظرم بهتر از هرکسی خود ما ایرانی ها می دانیم که یک تیم با چه سختی و دردسری به جام جهانی می رود. هرگز بازی ساده ای نداریم و به نظرم هر بازی را که ساده بگیریم قطعاً برای ما دردسر آن بیشتر می شود.

اما خیلی ها می گویند صعود می کنیم.
 ایرانی غیرقابل پیش بینی است اما قضاوت نباید کرد. من معتقدم اگر کی روش خواسته ای دارد یک ثانیه هم نباید برای آن دریغ کرد. الآن ثانیه ها و دقیقه ها می تواند به فوتبال ما کمک کند. باید به آب و آتش زد تا تیم ملی ما بازی های بزرگ انجام دهد تا ترس بچه ها از رویارویی با آرژانتین و مسی بریزید. در جام جهانی هر طوری قرعه کشی می شد به یک یا تیم بزرگ برخورد می کردیم اما این به معنی آن نیست که از قبل بازنده هستیم. فوتبال غیرقابل پیش بینی است و کسانی هم که به جام جهانی این رویداد بزرگ می روند سرتاپا انگیزه اند چون می تواند سکوی پرتابشان باشد، پس بهتر است همه به فدراسیون فوتبال، کی روش و بازیکنان کمک کنیم تا انشالله یک جام جهانی خوب را پشت سر بگذاریم تا همیشه در یادها بماند. کار بسیار سختی داریم به جام جهانی نیامده و بازی با غول های فوتبال دنیا نیز واقعاً سخت و حساس است که من امیدوارم بتوانم یکی از افرادی باشم که در این جام جهانی حضور داشته باشم چون نمی خواهم این میدان بزرگ را از دست دهم و با همین انگیزه تمرین می کنم و انشالله به میدان می روم تا به خواسته ام برسم.

 راستی حتماً شنیده ای که در ورزشگاه آزادی علیه غلامپور شعار دادند و او نیز خیلی ناراحت است. 
به نظر من آقا بهزاد مثل خیلی از دروازه بان های تیم ملی برای این فوتبال زحمت کشیده است، او الآن مربی دروازه بان پرسپولیس است و واقعاً همه تلاش خود را در تمرینات انجام می دهد. باید انصاف داشته باشیم اما من معتقدم آنهایی که به بهزاد غلامپور بی احترامی کردند پرسپولیسی نبودند، چون پرسپولیس ها خیلی قدرشناس تر از این حرف ها هستند که بخواهند به مربی که لباس پرسپولیس را پوشیده و یک نیم فصل برای قرمزپوشان بسیار عالی کار کرده بی انصافی کنند. به همین دلیل من از هواداران پرسپولیس می خواهم که هرطوری شده این را از دل بهزاد در بیاورند چون ما باید میهمان نواز های خوبی در پرسپولیس باشیم.

اما کمی با تو هم مشکل داشت.
 خیر اصلا درست نیست حتی صحبتی از قول ایشان پس از اینکه من از پرسپولیس کنار گذاشته شدم مطرح شد، من دلگیر نشدم اما خود آقا بهزاد آن را سریع تکذیب کرد. من همیشه به کسی که حتی یک کلمه هم از او آموخته باشم احترام می گذارم اما همیشه هم دوست دارم احترام متقابلی به من گذاشته شود. خوشبختانه با غلامپور هیچ مشکلی نداشتم و همیشه برای ایشان آرزوی موفقیت می کنم.

بالاخره تموم شد چقدر طولانی بود!!!!!!!!!
نوع مطلب :
برچسب ها :


قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

purchase vpn

بازی اندروید